Awarie na drodze

Jak postępować przy awarii auta na drodze? - w trudnych sytuacjach przewóz auta na lawecie w Szczecinie

Awaria samochodu na drodze - jak postępować?

Ważne sygnalizowanie postoju i zachowanie środków bezpieczeństwa

Awaria samochodu może zaskoczyć nas o każdej porze i w dowolnym miejscu. Dlatego też tak ważne jest, aby kierowcy znali zasady zachowania w takim przypadku na drodze. Właściwe działanie pozwoli uniknąć stwarzania dodatkowego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Istotne jest, by wiedzieć, że postępowanie takie uwarunkowane jest od tego, czy awaria wystąpiła na autostradzie czy drodze lokalnej. W obu tych przypadkach zasady postępowania są inne.

Najważniejsza jest sygnalizacja awarii za pomocą świateł, nie jest ona konieczna tylko w przypadku gdy auto stoi na parkingu czy w innym specjalnym miejscu. W innych przypadkach konieczne jest używanie świateł awaryjnych, do momentu naprawy usterki lub usunięcia pojazdu z miejsca postoju. Kolejną możliwością jest sygnalizacja trójkątem ostrzegawczym, który należy ustawić zależnie od obszaru: na drodze poza obszarem zabudowanym: 30- 50 metrów za pojazdem; na drodze w obszarze zabudowanym: za pojazdem; na autostradzie i drodze ekspresowej: również za pojazdem, jednak nie mniej niż 100 metrów.

Dodatkowo koniecznie pamiętajmy o nałożeniu kamizelki odblaskowej, która powinna znajdować się w naszym aucie. Mimo wszelkich zasad dotyczących trójkąta, ważne jest byśmy ustawili go w miejscu, w którym inni kierowcy będą mogli go szybko zauważyć i szybko zareagować.

Sprawdzona pomoc drogowa to podstawa

W sytuacji gdy posiadamy dodatkowy pakiet: assistance. Daje nam on gwarancję między innymi darmowego parkingu, naprawy auta na miejscu zdarzenia, transport kierowcy, a nawet wynajmu auta zastępczego. Jeśli natomiast nie posiadamy takiego ubezpieczenia to wszystkie koszta transportu i naprawy musimy ponieść sami. Dlatego też warto jest wzywając pomoc drogową ustalić koszt usługi i ewentualnego holowania samochodu. Pozwoli nam to uniknąć zaskoczenia i zamieszania.

Dodatkowym plusem jest również wybranie firmy oferującej pomoc drogową wcześniej i mieć jej numer telefonu przy sobie. Da nam to gwarancję, że firma będzie sprawdzona i rzetelna. W przypadku jakiejkolwiek awarii konieczne jest pamiętanie, że przede wszystkim musimy zadbać o bezpieczeństwo na drodze zarówno nasze jak i innych kierowców. Dlatego też tak ważne jest stosowanie wszelkich przepisów z nim związanych oraz zachowanie wzmożonej ostrożności.

Pomoc drogowa
w dni powszednie i święta - 24h!
510-432-618

Pomoc drogowa w Szczecinie

Skuteczna i fachowa pomoc
w trudnych sytuacjach na drodze!
W przypadku awarii w trasie po prostu zadzwoń!

Transport ładunków

Oferujemy przewóz pojazdów i maszyn
- maksymalny ciężar ładunku to 3,5 tony
Zapewniamy terminowość i bezpieczeństwo.

Laweta Szczecin

Holowanie pojazdów do warsztatów
oraz przywóz samochodów z zagranicy.
Wszystko fachowo i w dobrej cenie!

Copyright © 2018   www.pwtrans.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.