Samochód w rowie

Porady dotyczące bezpiecznego wyciągania samochodu z rowu

Jak wyciągnąć samochód z rowu?

Niezbędna mocna lina i pomoc osób trzecich

Zdarzają się sytuacje w życiu kierowcy kiedy jego samochód ugrzęźnie w polu, zaspie, błocie lub wpadnie do rowu. Najczęstszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wezwanie pomocy drogowej, która nas z takiej opresji na pewno profesjonalnie wyciągnie. Jednak warto jest też wziąć pod uwagę, że jest to dodatkowy koszt, można więc próbować poprosić o pomoc innego użytkownika drogi.

Dlatego też kiedy natkniemy się na poszkodowanego w ten sposób kierowcę, warto jest zatrzymać się i udzielić mu pomocy. Wystarczy do tego długa lina lub taśma poliamidowa o szerokości 18 mm. Należy ją mocno zamocować do odpowiedniego uchwytu takiego jak hak holowniczy, jeśli natomiast auto takiego nie posiada, może być to na przykład przednia belka ramy pod silnikiem czy też tylny most.

Podczas wszystkich czynności trzeba zachować środki ostrożności

Przed wyciąganiem powinniśmy dopilnować, aby w pobliżu lin i obu aut, zarówno z przodu jak i z tyłu nie znajdowali się ludzie, którzy mogą ucierpieć w wyniku zerwania się liny. Kiedy już możemy przystąpić do holowania ustawiamy samochód przodem do całego zdarzenia. Pozwoli nam to obserwować sytuację i otoczenie, a dodatkowo daje nam możliwość szybkiej reakcji w razie problemu. Najlepszym rozwiązaniem jest rozkołysanie zakopanego pojazdu, polega to na ciągnięciu auta i puszczaniu, tak aby mogło ono wrócić na swoje miejsce. Dzięki takiej "kołysce" zagłębienia, w których utknęły koła będą się powiększały i da nam to większe szanse na powodzenie całej operacji. Pamiętajmy, aby koła wyciąganego samochodu były ustawione na wprost, przynajmniej na początku. Dodatkowo bardzo pomocne jest wciskanie i puszczanie sprzęgła w odpowiednim momencie i na właściwym biegu przez poszkodowanego kierowcę.

Pamiętajmy jednak, że aby podjąć się wyciągania auta z rowu, musimy posiadać chociażby podstawową wiedzę na temat tego jak to odpowiednio zrobić. W przeciwnym razie taka "samowolka" może doprowadzić do większego uszkodzenia samochodu, co wiąże się już nie tylko z wezwaniem firmy holowniczej, ale też wysokimi kosztami naprawy.

Pomoc drogowa
w dni powszednie i święta - 24h!
510-432-618

Pomoc drogowa w Szczecinie

Skuteczna i fachowa pomoc
w trudnych sytuacjach na drodze!
W przypadku awarii w trasie po prostu zadzwoń!

Transport ładunków

Oferujemy przewóz pojazdów i maszyn
- maksymalny ciężar ładunku to 3,5 tony
Zapewniamy terminowość i bezpieczeństwo.

Laweta Szczecin

Holowanie pojazdów do warsztatów
oraz przywóz samochodów z zagranicy.
Wszystko fachowo i w dobrej cenie!

Copyright © 2018   www.pwtrans.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.