Pomoc na drodze

Zasady postępowania w przypadku awarii na drodze - kiedy wezwać pomoc drogową?

Pomoc drogowa - kiedy wzywać?

Czy za każdym razem warto wzywać pomoc drogową?

Obecnie coraz większa liczba kierowców w razie awarii auta decyduje się na wezwanie pomocy drogowej. Jednak w wielu przypadkach taka pomoc nie jest konieczna. W momencie awarii samochodu nieodzowne jest zjechanie lub zapchanie go na pas awaryjny lub na pobocze. Następnie konieczne jest sprawdzenie co tak naprawdę jest przyczyną usterki. Zdarza się, że jest to tylko brak oleju, który możemy dolać po ostygnięciu silnika, czy inna drobna usterka, z którą poradzimy sobie sami. Przede wszystkim powinniśmy spojrzeć na kontrolki na wyświetlaczu, ponieważ możliwe jest, że któraś się świeci. Na pewno pomoże nam to w takiej sytuacji w ocenie stanu auta i ustaleniu przyczyny awarii. Pamiętajmy, że żółte kontrolki mają charakter informacyjny, a czerwone są dla nas ostrzeżeniem, że mamy poważniejsze kłopoty.

Jeśli nasze auto potrzebuje specjalistycznej pomocy, a usterki nie możemy naprawić to warto zdecydować się na wezwanie pomocy drogowej. Dotyczy to przede wszystkim usterek związanych z zawieszeniem, układem napędowym, uzupełnieniem paliwa, wymiany koła czy wymiany akumulatora. Dzięki specjalistycznym narzędziom pracownicy pomocy drogowej mogą naprawić naszą awarię na miejscu w ciągu kilku minut. Jeśli jednak problem będzie poważniejszy mamy również możliwość wyboru opcji holowania, które polega na przewiezieniu nie zdolnego do poruszania się auta do naszego domu lub najbliższego warsztatu samochodowego.

Numer pomocy drogowej miej zawsze przy sobie!

W momencie kiedy znamy przyczynę unieruchomienia naszego auta i decydujemy się na holowanie, najlepiej jest przygotować auto do tej czynności. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z firmami, które taką pomoc oferują i opiniami na ich temat w internecie lub wśród znajomych. Zapiszmy sobie numer telefonu i miejmy go zawsze w samochodzie, unikniemy dzięki temu późniejszych kłopotów i zamieszania. Aby wybrać najlepszą z pomocy drogowych weźmy pod uwagę kilka ważnych czynników, między innymi czy firma posiada własny parking lub warsztat i najważniejsze czy pracuje ona 24 godziny na dobę.

Pomoc drogowa
w dni powszednie i święta - 24h!
510-432-618

Pomoc drogowa w Szczecinie

Skuteczna i fachowa pomoc
w trudnych sytuacjach na drodze!
W przypadku awarii w trasie po prostu zadzwoń!

Transport ładunków

Oferujemy przewóz pojazdów i maszyn
- maksymalny ciężar ładunku to 3,5 tony
Zapewniamy terminowość i bezpieczeństwo.

Laweta Szczecin

Holowanie pojazdów do warsztatów
oraz przywóz samochodów z zagranicy.
Wszystko fachowo i w dobrej cenie!

Copyright © 2018   www.pwtrans.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.